Fejér megyei diákolimpia egyéni döntőinek eredményei

Az idei évben Mór adott otthont a sakk diákolimpia megyei egyéni döntőinek az elmúlt hétvégén. A versenyt a Fejér Megyei Sakkszövetség az Erzsébet téri Művelődési Házban rendezte meg, amelyen az alsósoktól a középiskolásokig összesen 170 tanuló vett részt 32 Fejér megyei iskolából, mutatva a sakk töretlen népszerűségét. A tét az országos döntőbe jutás volt, amely az Élő-pontszámmal rendelkezők és az I-II. korcsoport 1-3. helyezett versenyzői számára nyílt meg, míg a többi korcsoportban a megyei döntő győztesei juthattak tovább.  A korábbi évekhez képest nagyot léptek előre a fehérvári iskolák, és visszavették a vezető helyet a dunaújvárosi sakkozóktól. 8 fehérvári győzelem és 5 dunaújvárosi siker mellett 2 gárdonyi, és 1-1 velencei, illetve csabdi iskolába járó tanuló nyerte meg korcsoportját. Mindenképpen örvendetes, hogy egyre több iskolában találni jó sakkozókat, mivel a 17 csoport győzelmén 13 iskola osztozott. A gárdonyi Gárdonyi G. ÁI, a dunaújvárosi Móricz Zs. ÁI, és a székesfehérvári István Király ÁI valamint a Teleki B. Gimn. ért el 2 bajnoki címet. Az egy győztest adó iskolák: Csabdi, Petófi ÁI.;  Dunaújváros, Pannon Gimnázium, Petőfi ÁI. Széchenyi I. Gimnázium; Székesfehérvár, Kodolányi G. II. Rákóczi F. ÁI. Széchenyi Technikum, Vasvári Pál G.; Velence, Zöldliget ÁI. Az országos döntőket április folyamán rendezi meg a Magyar Sakkszövetség.

A győztesek korcsoportonként:

Tári Árpád (I. kcs.), Rómann Márk Patrik (II. kcs.), Szilágyi Kamilla (I. kcs.), Hajnal Kitti (II. kcs.), Bíró Dávid Benedek (A III. kcs.), Szabó-Tóth Gábor (A IV. kcs.), Tancsa Tamás (A V. kcs.), Bernáth Bence (A VI. kcs.), Horváth Gréta (A V. kcs.), Molnár Kiara Rózsa (A VI. kcs.),, Farkas Zalán (B III. kcs.), Kizman Ádám Iván (B IV. kcs.), Alonso-Ibarra Emilio (B V. kcs.), Körtélyesi Richárd (B VI. kcs.), Deák Kira (B III. kcs.), Törő-Suga Zóra (B IV. kcs.), Marosi Dóra Petra (B V. kcs.).

A részletes eredmények alább találhatók.